Home


INFO

Vítejte na mých webových fotostránkách!

Jean Pascale Photo Collection obsahuje mé nejlepší a nejoblíbenější obrázky. Vždy mi jde více o zachycení jedinečné situace a o atmosféru snímku, než o technickou kvalitu. Rovněž můj bazarový letitý a na cestách trpící Canon EOS 1000F není zrovna profesionální přístroj, ale mým potřebám postačuje a zatím víceméně vyhovuje. Jeho starší brácha ostatně zůstal ve spárech čmoudů kdesi v Brazílii, tak by bylo škoda jim "dávat" něco lepšího, zvlášť když zájemců běhá po světě stále ještě dost! Doufám, že až mi příště zase zkříží cestu, nebudou mít aspoň pistole!!!

Vybavení klasika: Canon EOS 1000F, objektiv Canon 35-80mm, 1:4,0-5,6. Filmy používám převážně Kodak Gold a někdy levnější Welt ze Saturnu, citlivosti 100 či 200. Dříve jsem používal filmy Fuji Superia 200, které mají neutrálnější barevné podání, ale teď preferuji pestřejší barvy. Vyvoláváno na papíry Kodak normal ve Fotostaru, který můžu jen pochválit za stále velmi kvalitní služby a solidní ceny jak klasické, tak digitální fotografie. Indické a jihoamerické filmy perfektně vyvolala a naskenovala Katka od Boba v poloprofesionálním fotolabu Ultralab&syn na papíry Fuji, za což jí patří můj velký dík. Dřívější kousky (Zejména Mexiko´97) jsou zachyceny starým, ale zatraceně dobrým automatem Canon AF35M II. Poslední dobou používám hodně polarizační filtr, jinak je vše zachyceno čistě bez filtrů.

Vybavení digi: Nejprve skvělý Canon PowerShot S40, který taktéž zůstal po jednom divokém pražském večeru v cizích rukách, ale aspoň tak uvolnil místo pro parádní Canon Digital IXUS 40. Co Canon, to skvělý foťák...

Poznámka: To co můžete nyní shlédnout je zatím  pouze β-verze konečné podoby (a ještě dlouho bude ;-), ovšem jak po obsahové, tak po technické stránce verze plně funkční! Ambice jsou daleko větší a atraktivnější, ale vše má svůj čas, tak kampak bychom spěchali. "Všechno má svůj čas, spěchat nemá cenu, tak si můžeš další pivo dát..."

Publikované fotografie: Zde najdete první veřejné úspěchy.

Mějte se fajn, zdar bar dar Jean Pascale!

 

{  Tyto stránky jsou věnovány památce Veroniky Waldové {


E-mail                                                Links                                               Info

This Site is the Member of Je@n Pascale Web Sites ©